Aranžovanie vianočných ikebán

Študentská rada sa rozhodla spestriť predvianočnú atmosféru vyhlásením súťaže v aranžovaní vianočných ikebán. A tak 7. decembra 2009 naše gymnázium rozvoňala vôňa ihličia.

Z každej triedy sa vybralo trojčlenné družstvo, ktoré počas 6. vyučovacej hodiny predviedlo svoje umenie. Žiačky a žiaci si priniesli so sebou vetvičky, sviečky, rôzne vianočné ozdoby a niektorí dokonca aj sušené ovocie. Každý sa snažil usporiadať ich do čo najzaujímavejších ikebán.

Aby sa súťažiacim v ich tvorivej práci vytvorili čo najlepšie podmienky pre prácu, doprevádzala ich aj vianočná hudba a po ukončení práce na nich čakal teplý čajík.

Rozhodnúť o tom, ktoré dielo je najkrajšie mala trojčlenná porota zložená z p. riaditeľky Beáty Havettovej, p. zástupkyne Elišky Matuškovej a p. profesorky Blaženy Valkovej. Určiť, ktoré dielo je najkrajšie, nebolo vôbec jednoduché, pretože súťažiacim sa ich výtvory skutočne vydarili.

Nakoniec, po porade porotkýň, označila pani riaditeľka ako víťazky žiačky z 1.A. Na druhom mieste skončili študentky 3.A a na treťom mieste študentky oktávy. Ale keďže rozhodovanie bolo naozaj zložité, rozhodli sa udeliť aj cenu za originalitu, ktorú získali žiaci zo 7.G. Študenti dostali ako odmenu balíčky so sladkosťami.

Jozef Major (2.A)

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií