Študentská kvapka krvi

Ako je na našom gymnáziu už zopár rokov zvykom, opäť sa študenti zúčastnili Študentskej kvapky krvi v Nitre. Ich záujem o darcovstvo bol prekvapivo vysoký. Do Nitry sme cestovali spoločne s maturantmi zo Strednej odbornej školy vo Vrábľoch.

Veľká časť študentov prišla darovať krv po prvýkrát. Boli odhodlaní, ale samozrejme aj trochu vystrašení. Po príchode do nemocnice sme dostali dotazník plný rôznych zaujímavých otázok. Jednou z nich bola otázka, či sme v nedávnej minulosti navštívili krajiny, ako napríklad Afriku. Po vyplnení dotazníka sme čakali na prvý odber vzorky, aby sa zistilo, či je človek vhodným darcom.

Niektorí študenti však boli anemickí (nedostatok železa, červených krviniek), takže krv darovať nemohli. Sestričky boli veľmi milé a o darcov sa dôkladne starali. Niektorí to zvládali bravúrne, no iní zasa potrebovali väčšiu starostlivosť sestričiek.

Čakalo nás skvelé občerstvenie v podobe bagety, škatuľky vitamínov, sladkosti a čaju. K dispozícii bol i bezplatný kávomat. Všetci sme opúšťali nemocnicu s pocitom, že niekomu, kto potrebuje našu pomoc, sme možno zachránili život.

Klaudia Sládečková (4.A)

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií