Živí a zdraví

Tento školský rok sa to znova hemží dobrými skutkami. Teda takými, do ktorých sa môžeme konečne zapojiť už aj my - tí, ktorí sme konečne prešli hranicou osemnástich rokov. Každoročne majú totiž všetci dospelí študenti nášho gymnázia šancu zlepšiť alebo zachrániť nejaké ľudské životy. Nerobia to priamo v teréne, táto akcia spočíva približne v 7 minútovom ležaní na lehátku, po ktorých všetkým zúčastneným ubudne telesná váha približne o 500 gramov. Nikto však nespaľuje kalórie, nebadateľnú čiastku na váhe strácajú počas darovania krvi.

Ďalší nezištný skutok sa 21. februára konal znova pod záštitou pani profesorky Páleníkovej. Zápis na zoznam uchádzačov a poučenie prvodarcov prebehlo ešte v škole. Na mestskom úrade na študentov čakalo občerstvenie, krátky formulár s otázkami na vyplnenie - s možnosťou odpovedať len „áno“ či „nie“ a po ňom už len spomínané ležanie na nie celkom dovolenkovo pôsobiacich lehátkach. Primátorskej kvapky krvi sa zúčastnili žiaci 4.A a to Erika Horváthová, Lucia Baráthová, Kristián Hudec, Veronika Prieložná a Dominika Žiačková. Zo žiakov z 3.A to bol Oliver Šabík, Peter Filka, Katarína Záhorská a Filip Fritz.

Hovorí sa, že každý dobrý skutok bude odmenený a doslovne to fungovalo aj po darovaní krvi. Každý odvážlivec dostal jeden stravný lístok a poukaz na ľubovoľné kultúrne podujatie. Tretím bonusom bolo doplnenie červených krviniek dúškom červeného vína.

Ak ste nestihli ani jeden z týchto termínov, transfúzna stanica v Nitre je otvorená každý týždeň od pondelka do piatka. Pokiaľ máte obavy, spýtajte sa našich maturantov a tretiakov. Všetci sú živí a určite aj zdraví.

Ľubica Račeková 8.G

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií