Tak sa na mňa prilepila – predstavenie, ktoré nás prilepilo k sedadlám alebo Výlet za kultúrou

Dňa 30. januára sme sa ako hrdí študenti prvého ročníka Gymnázia vo Vrábľoch vydali na cestu za kultúrou, smer Bratislava - Slovenské národné divadlo. Atmosféra v autobuse bola na skorú rannú hodinu až prekvapivo dobrá. Všetci boli plní očakávania nových zážitkov a dojmov z divadelného predstavenia "Tak sa na mňa prilepila".

Názov hry a presné herecké obsadenie sme mali naštudované už týždeň dopredu. Dievčatá sa tešili na Tomáša Maštalíra a chlapci zasa na Dianu Mórovú. Štart sa trocha oneskoril (niektorí na ňom/pred ním zaspali), cesta po zasneženej diaľnici bola dlhá, ale veselá a hlavne - na jej konci jasne svietila budova Slovenského národného divadla.

Po vstupe do divadla sme si poodkladali kabáty, vypli mobilné telefóny a pousádzali sa do sedadiel. Všetko sme to stihli len tak-tak. Svetlá zhasli a predstavenie sa mohlo začať. Myšlienkami sme sa ponorili do hry o láske a ľúbostnom vzťahu hlavných hrdinov. Vďaka tejto vtipnej a zaujímavej hre so skvelým hereckým obsadením, podstúpili naše bránice ťažkú skúšku.

Takmer trojhodinové predstavenie nás síce skvele naladilo, ale nielen kultúrou je človek živý. Preto sme sa vybrali do neďalekého nákupného centra doplniť kalórie a upraviť pitný režim. U niektorých však kultúru vystriedala aj nákupná horúčka, niet preto divu, že dievčatá si v náhlivosti zamenili módne obchody s potravinami.

Cestou domov sme boli všetci natoľko vyčerpaní a plní zážitkov, že ani chlapci sediaci v zadnej časti autobusu nám nemali silu spievať na cestu tak, ako to robili cestou do divadla. Tento výlet za kultúrou upevnil naše medzitriedne vzťahy a som presvedčená, že každý z nás si niečo podobné rád a s chuťou zopakuje.

Barbora Kemeňová, 1.A

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií