Vianoce v marci

Na našej škole často pokračujeme v zaužívaných tradíciách. V roku 2011 sme týždeň pred koncom kalendárneho roka začali zbierku pomoc tým, ktorí o ňu nevedia sami poprosiť a tento rok sme sa rozhodli skoro v rovnakom čase pokračovať. Minulý školský rok sme zbierali príspevky na útulok v Nitre, druhá zbierka bola venovaná psíkom v Zlatých Moravciach. Prebiehala vždy ráno na prízemí, kde každé ráno čakali dobrovoľníci, ktorí za príspevok rozdávali sladkú Vianocami inšpirovanú odmenu - medovníky. Okrem finančného príspevku donieslo množstvo študentov aj iné veci - deky, obojky, či granule, za čo si taktiež vyslúžili odmenu.

Minulý rok sa vyzbierala suma takmer 210 Eur, ktorú sme v obchode premenili na granule a konzervy. Po druhýkrát sme rozbehli zbierku trochu neskôr, a tak bola vyzbieraná čiastka nižšia 91 Eur. Podobne, ako minulý rok sa za vyzbierané peniaze nakúpilo množstvo krmiva pre obyvateľov útulku. Nakúpené veci sa spolu s tými vyzbieranými dostali priamo do rúk zamestnancov útulku, začo nám boli oba roky nesmierne vďační a celému gymnáziu veľmi pekne ďakujú.

Je však smutné, že väčšinu času sú oba útulky odkázané len na pomoc iného štátu. V Rakúsku majú psy totiž čipy, ktoré nedovoľujú ich majiteľom svojvoľne ich vyhodiť na ulicu a viac sa nezaoberať ich osudom, práve preto majú o nových psíkov núdzu a chodia po ne až na Slovensko. Starajme sa preto aj o štvornohých priateľov na ulici a nevyhadzujme tých našich z domova.

Spolu s oboma útulkami vám ďakujeme aj my, že ste zbierku neodignorovali a zapojili sa do nej v takej veľkej miere, ktorú sme naozaj neočakávali. Spolu sme potvrdili, že vianočné zázraky sa naozaj dejú! Patrí vám teda veľká vďaka v mene tých, ktorí vám ju nevedia prejaviť slovami, no ak sa im zahľadíte do očí uvidíte ju tam, nemá sa za čo ukryť. Nie je v nich totiž žiadna pýcha, nenávisť alebo pretvárka, iba čistá oddanosť a láska!

Ľubica Račeková 8.G

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií