Videokonferencia s americkou školou Keuka College

Dňa 18.10.2012 sa uskutočnila už v poradí druhá videokonferencia. Študenti nášho gymnázia mali opäť možnosť overiť si svoju schopnosť pohotovo reagovať v anglickom jazyku a vyskúšať si komunikáciu so študentmi americkej súkromnej univerzity Keuka College v štáte New York. Teraz sme sa rozprávali s novými prvákmi, ktorí na spomínanej americkej univerzite minulý rok ešte neštudovali.

Počas videokonferencie sme zistili, že toho máme veľa spoločného - záujmy, voľnočasové aktivity, filmy, obľúbené seriály, hry, hercov a herečky, spevákov a kapely. Zároveň sme spoznali rozdiely medzi nami a našimi rovesníkmi z USA. Napríklad, že takmer každý z amerických študentov, s ktorými sme komunikovali, má vlastné auto.

Pýtali sme sa aj na aktuálnu tému blížiacich sa prezidentských volieb. Prezradili nám, že všetci, s výnimkou jedného, budú voliť Baracka Obamu. Taktiež sme sa aj predviedli - my so slovenskou piesňou a ich celá trieda nám zaspievala Wonderwall od americkej kapely Oasis. Keďže sa v čase videokonferencie blížil Medzinárodný deň školských knižníc (24. 10.), porozprávali sme sa aj o tom, čo radi čítame a aké knihy uprednostňujeme.

Komunikácia s našimi novozískanými kamarátmi pokračuje aj po skončení videokonferencie prostredníctvom sociálnych sietí. Sme veľmi radi, že sme sa mohli takto porozprávať a zistiť, že preberáme veľa z americkej kultúry a teda máme aj k sebe pomerne blízko. Už teraz sa tešíme sa na jún, kedy by k nám mali naši americkí kamaráti zavítať osobne.

Terézia Čokynová, III.B

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií