Gustáv Murín vo Vrábľoch

Gustáv Murín je slovenský spisovateľ, ktorý píše z každého rožku trošku. Medzi jeho známe diela patria napríklad Návrat do budúcnosti, Mafiáni, Návod na manželstvo, Všetko je inak, Mafia v Bratislave...

Počas besedy vystupoval ako extrovert. Je úprimný a otvorený, s obrovským zmyslom pre humor. Počet otázok, ktoré počas besedy dohromady padli by som dokázala spočítať na prstoch jednej ruky, pánovi Murínovi to ale neprekážalo a rozprával celú tú hodinu aj kúsok, čo beseda trvala. A ešte akým spôsobom! Pútavo. Zábavne. Tak, že mobilné telefóny zúčastnených zostali poslušne schované vo vreckách a taškách. Možno to bolo tým, že rozprával o trochu nezvyčajných témach (aspoň ja by som ich nečakala od človeka, ktorý sa preslávil najmä knihami o mafii).

"Láska je droga, na ktorú je treba dvoch" a "Biochémia lásky" , prednesené a vysvetľované netradičným spôsobom nás pohltili tak, že tá hodinka nám pretiekla pomedzi prsty.

Popri rozprávaní aktívne zapájal zúčastnených. "Ako sa voláš?" - "Diana" - "A vieš, čo to znamená? Lovkyňa. Ale veď zbrane na to máš." Nedostatok komunikácie s publikom sa mu rozhodne vyčítať nedá.

Rozprával aj o sebe. O tom, ako sa z človeka, ktorého vysneným povolaním bola žurnalistika, stal biológ. A o tom, čo nás všetkých zaujímalo najviac - ako sa vlastne dostal k téme mafia.

Beseda s ním bola pre nás inšpirujúcim stretnutím s naozaj zaujímavým človekom. A vôbec by mi nevadilo, keby trvala aj o nejakú tú chvíľu dlhšie.

Kristína Vranová, II.A

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií