Netradičná beseda so spisovateľkou Veronikou Šikulovou

Nečakaný bol začiatok besedy so spisovateľkou Veronikou Šikulovou, ktorá si nás získala hneď na začiatku besedy svojou priamosťou a úprimnosťou.

Pani v nenápadných sivých šatách a čiernom svetri si nevinnou poznámkou v úvode nášho stretnutia okamžite získala našu plnú pozornosť a potom sa už beseda rozbehla akosi sama od seba (no dobre, oprava, zo začiatku tomu dosť pomohla Terezka(naša moderátorka) svojimi otázkami). Už od začiatku vládla veľmi príjemná atmosféra. Pani Šikulová je - aspoň teda z môjho pohľadu - sympatická osoba. Bola uvoľnená, bezprostredná, spoločenská. So záujmom sme hltali každé jej slovo. Rozprávala pútavo - o svojej minulosti, prvej poviedke, o tom, ako sa dostala k spisovateľstvu. O tom, ako píše teraz, o svojom tvorivom prostredí v kútiku kuchyne. O svojich zážitkoch a záľubách. S prehľadom vzdorovala tomu krupobitiu otázok, ktoré sa na ňu zosypalo v priebehu besedy - odpovedala s humorom a často si vystrelila aj sama zo seba.

Jednoznačne najzaujímavejšou a najvtipnejšou časťou besedy bolo čítanie úryvkov z jej zamýšľanej knihy. Tie boli miestami okorenené presne tým druhom humoru, pri ktorom sa aj učebňa plná tínedžerov rozosmeje na celú školu a poniektorí jednotlivci od smiechu takmer popadajú zo stoličiek.

"Šofér bol naštvaný a púšťal si Senzus. Asi sa zabijem."

Veronika Šikulová je rozhodne vynikajúca spisovateľka a na besedu s ňou asi tak skoro nezabudneme. Ak by tu znovu bola príležitosť porozprávať sa s ňou, určite budem na zozname prihlásených medzi prvými.

Kristína Vranová, II.A

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií