Deň jabĺk

Jablká sú rôzne: červené, zelené, žlté, malé, veľké, sladké, kyslé, suché, šťavnaté, s červíkom, bez červíka a tak ďalej. Okrem toho sú ale aj veľmi zdravé. Preto by sme si mali dopriať každý deň aspoň jedno. Keď sa však už stane, že nestihneme, možno aj kvôli škole, prečo si nedať jablko práve v nej?

18. októbra sme si jedno jablko pre zdravie v škole dali všetci. Bodaj by aj nie, keď na nás veľké červené jablká žmurkali už ráno vo vestibule. Okrem nich na nás pozerali 3D modely, projekty a krásne obrázky.

S košíkmi plnými "darov od Matky Prírody" chodili žiaci z "jablkovej rýchlej roty" od triedy k triede a po prvej hodine cez prestávku nám ponúkali sladké ovocie. Predtým zaznela v rozhlase krátka relácia o jablkách a o tom, ako veľmi sú zdravé. Prečo sú také zdravé? Jablká sú predovšetkým významným zdrojom vitamínu C a pomáhajú pri akné, bolestiach hrudníka, horúčke a redukujú telesný tuk.

Týmto jedným dňom to však nezhaslo. Jabĺk sa tento rok podarilo žiakom priniesť dosť. Aj keď sprvu to vyzeralo biedne, všetko dobre dopadlo a jablká sa rozdávali ešte celý týždeň potom. De facto z jedného dňa sa stal týždeň, každému sa ušlo minimálne trikrát a život sme si tým predĺžil o zopár zdravých chvíľ.

Simona Pavelková, III.A

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií