Vianoce v predstihu alebo Spomienka na Štedrý večer už v polovici novembra

Pondelok 18.11.2013 bol pre väčšinu žiakov druhého a tretieho ročníka nepochybne výnimočným dňom. Boli sme vytrhnutí z našej každodennej rutiny a namiesto toho sme si urobili výlet na divadelné predstavenie „Vianočná spomienka“.

Hodiny na displayoch mobilov ukazovali 17:30, keď sa na mieste stretnutia konečne zozbierali všetci účastníci. Predstavenie sa začalo o 18:30. Názov „Vianočná spomienka“ dokonale vystihuje všetko, čo sa na javisku odohrávalo. Dvaja herci – jeden v role sedemročného chlapca a druhá (herečka) v role chlapcovej staršej sesternice – spomínali na to, ako vyzerala príprava na Vianoce kedysi dávno. Pečenie koláčov pre blízkych, zháňanie a zdobenie stromčeka, vyrábanie darčekov. Príbeh plný lásky, pokoja a nefalšovanej vianočnej atmosféry bol chvíľami odľahčený humornými scénami, v ktorých hral hlavnú rolu plyšový pes. Ďalším príjemným spestrením boli piesne, ktoré počas predstavenie odzneli.

Inscenácia bola odohraná trochu netradičným spôsobom a aj vďaka smutnému záveru v nás zanechala silný dojem. Pripomenula nám, o čom by tie pravé Vianoce mali byť – nie o prehnane drahých darčekoch, ale o tom, že ich strávime s ľuďmi, na ktorých nám záleží. Celý tento pocit len umocnilo záverečné spoločné spievanie Tichej noci spolu s hercami.

Jediné, čo k dokonalému naplneniu krásnej vianočnej atmosféry chýbalo, bol december a nejaká tá snehová vločka vo vzduchu (ale to už by som od jedného jedenapolhodinového predstavenia asi chcela príliš :D ).

Kristína Vranová, II.A


poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií