Exkurzia - Taliansko

V pondelok 12. mája sme sa my, študenti vrábeľského gymnázia, vydali na týždňovú exkurziu do Talianska. V prvý deň sme zavítali do Vatikánu, na Námestie sv. Petra, prezreli sme si Baziliku svätého Petra, pod ktorou sa nachádzajú hrobky pápežov a vystúlili sme i na Kupolu. Neskôr sme sa presunuli do Vatikánskych múzeí, kde sme si mohli pozrieť jedinečnú a neopakovateľnú Sixtínsku kaplnku. Prechádzka mestom pokračovala popri Anjelskom hrade a skončila pri slávnom Panteóne.

Ďalší deň bol venovaný návšteve Kolosea, zrúcaninám Forum Romanum, pomníku Viktora Emanuela a nákupom pri Fontane di Trevi, neobišli sme ani známe Španielske schody.

Na tretí deň sme sa v skorých ranných hodinách autobusom vydali nižšie na juh, smerom k moru. Vystúpili sme na sopku Vezuv. Sopku, ktorá spí, no ako sme sa všetci pri kráteri presvedčili, nie je až takým tvrdým spánok. Po turistike sme navštívili zrúcaniny v Pompejách a čakal nás posledný spánok v Taliansku.

Nasledujúce ráno sme nedočkaví dorazili do prístavu Sorento, odkiaľ nás trajekt zaviezol na čarokrásny ostrov Capri. A čo nás najviac očarilo? Augustínove záhrady, citrónová zmrzlina a na záver určite jedinečná a fantastická vyhliadková jazda loďkou okolo ostrova. A našu zaujímavú exkurziu sme ukončili podvečernou prehliadkou historického Neapola a pomaly sme sa vydali na cestu domov.

Myslím si, že sme si výlet užili všetci, vrátane paní profesoriek, ktoré aj keď mali o nás niekedy strach, spolu s nami si domov odniesli okrem suvenírov aj nezabudnuteľné spomienky. Veď nie nadarmo sa hovorí, že raz vidieť je oveľa viac, ako stokrát počuť.

Tiziana Legátová, III.B

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií