Štúrovo pero 2013 – bronz pre Ťahák

V dňoch 25.-26.4.2014, sa už po 19-ty krát konala celoslovenská súťaž stredoškolských a vysokoškolských časopisov Štúrovo pero, ktorej sme sa i tento rok s naším časopisom Ťahák zúčastnili a zabojovali o to najlepšie miesto. Súťaž sa konala vo Zvolene v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra. Slávnostné otvorenie podujatia sa konalo o 12:30 a boli sme (ja spolu s Dominikou Džatkovou (III.A) pod záštitou nášho nového pedagogického dozoru, pani profesorky Khűrovej) pripravené na všetko, čo nás čaká.

Keďže Štúrovo pero rok čo rok financuje a podporuje televízia Markíza, jedným z viacerých čestných hostí bol jej generálny riaditeľ Matthias Settele, na ktorého už bolo pripravených mnoho otázok. Od financovania samotného Štúrovho pera až po dĺžku reklám na Markíze. Medzi ďalších významných hostí patrila napríklad i Anastasia Kuzminová, dvojnásobná olympijská víťazka v biatlone, ktorá bola prívetivá a s humorom odpovedala na naše otázky. Takisto to boli: Michal Borec, riaditeľ Centra marketingu, Tibor Mattyašovský, šéfredaktor spravodajstva TV Markíza, Pavol Fejér, reportér RTVS, Zuzana Petková, zástupkyňa šéfredaktora časopisu Trend, ktorí svojim postrehmi, názormi a radami obohatili naše obzory.

Okrem besied s rôznymi známymi osobnosťami sa však konali aj hodnotenia samotných časopisov s Patrikom Hermanom, ktorý sa na celú vec pozeral viac všeobecnejšie ako jeho dvaja kolegovia, Lukáš Diko a Pavol Vitko, ktorí hodnotili konkrétne každý jeden časopis, čo bolo časovo dosť náročné. To však nebol problém, pretože všetko sa stihlo tak, ako sa malo a my, ako nové šéfredaktorky sme sa dozvedeli, na čom ešte popracovať, čo vylepšiť a čo vypustiť. Hodnotenia dopadli celkom obstojne, presne tak, ako minulý rok.

Keď sa skončili hodnotenia a besedy, šli sme k pamätníku Ľudovíta Štúra a kým sme sa vrátili, všetko bolo pripravené na vyhlasovanie cien. Ako prvé sa dávali ceny za príspevky vysokoškolákov a stredoškolákov, po nich nasledovalo vyhodnotenie vysokoškolských časopisov a na koniec stredoškolské časopisy. Pri nich bolo niekoľko kategórií, najvýznamnejšie však boli hlavné ceny, v ktorých sme získali 3. miesto.

Umiestnili sme sa síce na nižšom mieste ako po minulé roky, to však nebol dôvod na smútok. Berieme to ako motiváciu do budúcna a veríme, že si opäť raz vybojujeme Zlaté štúrovo pero.

Výsledky súťaže v kategórii stredoškolských časopisov si môžete pozrieť tu.

Simona Pavelková (III.A)


poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií