2. miesto na súťaži „Družstvá prvej pomoci mladých“

Dňa 24.4.2014 sa študentky III.A triedy (Kristína Beláňová, Patrícia Ďurianová, Vladimíra Hosťanská, Kristína Pintérová, Daniela Rajnerová a Sabína Sládeková) zúčastnili okresnej súťaže „Družstvá prvej pomoci mladých“ v Nitre, ktorú organizuje Územný spolok Slovenského Červeného Kríža v Nitre.

Súťaž sa konala v areáli Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Organizátori pripravili pre súťažiacich šesť súťažných a štyri nesúťažné disciplíny, ktoré naše študentky zvládli ľavou zadnou. Jednotlivé disciplíny boli vlastne simulované situácie, ktoré sa môžu stať aj v bežnom živote. Napríklad: strelná rana, infarkt, vytknutý členok, šok, bezvedomie, vypadnuté dieťatko z kočíka a iné. Naše dievčatá museli preukázať schopnosť rýchlo reagovať, postihnutému zranenie ošetriť a v ťažkých prípadoch zabezpečiť odvoz zraneného. Najnáročnejším bolo stanovište, kde museli dievčatá, každá sama za seba, vykonávať resuscitáciu.

Naše mladé záchranárky ukázali, že majú dostatočné množstvo vedomostí a dokázali by pomôcť človeku, ktorý sa ocitne aj v situácii, ktorá ohrozuje jeho život. A nečudo preto, že obsadili krásne druhé miesto a od zlatého miesta ich delili len 4 body.

PaedDr. Martina Páleniková

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií