Valentín

14. 2. 2014, piatok. Normálny deň ako každý iný, no pre niekoho bol predsa len niečím výnimočný. Ako kalendár hlása - je to predsa deň zaľúbených. Pre tých, ktorí ho majú s kým osláviť možno veselší a pre tých nezadaných možno trochu smutný, a tak sedeli doma pri romantickom filme s otvorenou čokoládou a balíkom vreckoviek.

Tak či onak tento americký sviatok začína mať veľkú tradíciu aj u nás, a tak sme si ho oslávili aj na našej škole Valentínskou súťažou. Zúčastnili sa na nej trojčlenné tímy z každej triedy, s výnimkou maturantských tried, (ktoré týmto pozdravujem). Spolu 6 tímov sa popasovalo s úlohami súvisiacimi s Valentínom. V úlohách si súťažiaci zmerali svoje vedomosti v kvíze týkajúceho sa nielen historickej stránky tohto sviatku, ale napríklad aj znalosti čo najrýchlejšie presviedčať a okrádať ostatných o červené a ružové veci. Ďalej boli bombardovaní zamilovanými pesničkami, ktorých museli uhádnuť názov a interpreta.

Po skoro všetkých „láskyplných“ úlohách sa do finále prebojovali tí najlepší - tím II. a III.A. Potom nasledovalo finále v podobe už spomínaného kvízu, ktorý sa až do poslednej chvíle vyvíjal nerozhodne. No napokon, po asi troch rozstrelových otázkach tím III.A zdolal súpera a zvíťazil.

Prvé miesto bolo sladko odmenené lentilkovým srdiečkom, no ani druhé a tretie miesto nesmútilo. Im sa ušli perá (ktoré im aj tak čoskoro zmiznú) a kľúčenky. Ostatným zúčastneným súťažiacim sa dali malé čokoládky, čiže naprázdno – bez lásky neodišiel nikto :-).

Michaela Halásová, Predsedníčka žiackej školskej rady

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií