Beseda so spisovateľom Silvestrom Lavríkom

V stredu 19.11.2014 zavítal na naše gymnázium spisovateľ Silvester Lavrík. Počas necelých dvoch hodín sme ho postupne spoznávali v rôznych rolách – ako syna, rodiča, učiteľa, spisovateľa, režiséra. Prezradil nám čo-to zo svojho súkromia, detstva, zaspomínal si na svojich starých rodičov, rodičov, rodný Spiš. Nahlas uvažoval o tom, že každý z nás je determinovaný prostredím a ľuďmi, ktorí ho od detstva obkolesujú. Porovnával kvalitu života nás a našich vrstovníkov v New Yorku a prišiel k záveru(pre mnohých prekvapujúcemu, až nepredstaviteľnému), že vrábeľský gymnazista je lepšie pripravený na život ako jeho kamarát z mesta, ktoré nikdy nespí.

Pán Silvester Lavrík je živým dôkazom toho, že všetko sa dá, keď sa chce. Vo svojom pracovnom živote toho dosiahol veľa. Viac ako sa odvážil v časoch svojej mladosti čo i len dúfať.

Čas s naším hosťom plynul akosi prirýchlo. Stihol nám ešte prečítať krátku ukážku zo svojej tvorby, čím nás presvedčil nielen o svojom spisovateľskom, ale aj hereckom talente.

Dve hodiny prežité v spoločnosti Silvestra Lavríka boli príjemne stráveným časom s človekom, ktorý v sebe ukrýva nielen spisovateľský talent, ale najmä veľký charakter, ktorý na počkanie prepne aj na východniarsky dialekt(ako rodenému východniarovi mu veľmi ide), ktorý zostane vždy hrdý na svoje korene.

Miriam Sádovská, II.A

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií