Divadelné predstavenie Parazit

Divadelná hra Parazit (umenie preraziť) poukazuje na to, akí dokážu byť ľudia paraziti. Ťažia z druhých, hoci oni sami nič nedokážu. Sú príživníci a usilovne sa šplhajú vyššie a vyššie. Bez ohľadu na iných, bez škrupúľ a etických zábran. Možno to tak na prvý pohľad z tohto opisu nevyzerá, no rovnomenné predstavenie, na ktoré sa III. A a III. B trieda vybrali 21.10. 2014 do nitrianskeho divadla, bolo veľmi zábavné. Stačilo, aby sa človek obzrel a videl i v prítmí úsmevy na tvárach ostatných a počul tlmený smiech.

Najvýraznejšou a najkomickejšou postavou bol Selicour, teda parazit. Ťažil z dobroty Firmina, ktorý by sa na Selicourovo pracovné miesto hodil viac. Ďalej tu bol pán minister, ministrova manželka, tá tvrdila, že všetko, čo Selicour povie, je „také... delikátne“. Ministrova dcéra Charlotte bola súca na vydaj, ale úplne znechutená zo Selicoura, ktorého jej matka považovala za „dobrú partiu“. Mladá Charlotte sa však zaľúbila do Firminovho syna, básnika, takže na sobáš so Selicourom nemala ani pomyslenie.

Napokon, ako to už býva, dobro zvíťazilo a zlo bolo potrestané. Teda, Selicourovi síce nepostavili šibenicu ani nič podobné, jednoducho doplatil na svoju chamtivosť a egoizmus. Nechal sa preľstiť vlastnými zbraňami.

Z Divadla Andreja Bagara sme odchádzali plní dojmov. Pýtate sa prečo? No, z dobrého divadla sa tak už zvykne chodiť. Utvrdili sme sa totiž v tom, že ani jeden z nás by nechcel byť Selicourom a parazitovať na iných a videli sme náramne sympatických hercov,z ktorých nás viacerí pobavili už len úsmevom, oblečením či spôsobom, akým kráčali.

Tešíme sa už teraz na ďalšie zaujímavé predstavenie.

Patrícia Urdzíková (III.B), Dominika Chovancová (III.B)


poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií