Bronz z Olympiády v Informatike

Študent druhého ročníka Gymnázia vo Vrábľoch Lukáš Minár dosiahol na Olympiáde v Informatike 3. miesto v nitrianskom kraji. Olympiáda v Informatike je súťaž, v ktorej je úlohou študentov vytvoriť dva plne funkčné počítačové programy a zapísať dva regulárne výrazy podľa presne stanovených požiadaviek.

Súťažiaci si môže vybrať, či zadanú úlohu vyrieši v jazyku Python, C alebo Pascal. Lukášovou voľbou bol programovací jazyk Python. Krajská komisia Olympiády v Informatike určuje poradie nielen podľa funkčnosti samotných programov zostavených súťažiacimi, ale tiež zohľadňuje ich časovú a pamäťovú efektivitu. Lukáš začal mimoriadne úspešne už v domácom kole súťaže a svoju cestu za úspechom v tomto ročníku zavŕšil na krajskom kole, ktoré sa uskutočnilo v Nitre.

Presadiť sa v silnej konkurencii je každý rok mimoriadne zložité a vyžaduje si to obrovské úsilie a mimoriadny talent. Veľmi sa tešíme, že Lukášovi sa to podarilo a zároveň mu ďakujeme za propagáciu študijných možností na našom gymnáziu.

PaedDr. Ivan Kreškóczi

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií