O 50 rokov možno budem ako Vasilková!

Mnohí, ktorým meno spisovateľky Jany Šulkovej nič nehovorilo, možno čakali, že v utorok 1.3.2016 sa vo dverách Gymnázia vo Vrábľoch zjaví staršia dáma v okuliaroch. Vošla však mladá, krásna a sympatická žena, možno trochu nervózna zo svojej prvej besedy.

Pani Tóthová z Mestskej knižnice vo Vrábľoch nám našu hosťku predstavila v krátkom úvode. Ďalšie informácie sme sa dozvedeli už priamo od Jany Šulkovej, ktorá nám v krátkosti priblížila svoj študentský život, zverila sa nám so svojimi skúsenosťami recenzentky, prezradila, ako to chodí vo vydavateľstvách a poodhalila i čo-to zo zákulisia vzniku svojich kníh a to všetko tak milo a nenásilne, že viacerí študenti určite neodolali a siahli po jednej z jej troch vynikajúcich kníh.

O niečo neskôr sa otvorila diskusia. Mladá autorka síce s miernymi obavami podotkla, že najhoršie je pre spisovateľa to trápne ticho, keď sa otvorí diskusia, no táto situácia na našom gymnáziu vonkoncom nehrozila. S otázkami akoby sa vrece roztrhlo, čo bolo opäť dôkazom, že Jana Šulková vrábeľských gymnazistov svojím rozprávaním zaujala. Miestnosť sa ozývala smiechom niekoľkokrát, napríklad vtedy, keď naša hosťka tvrdila, že svoje knihy si raz na poličku určite vystaví – pre istotu – aby ako stará pani nezabudla, že niečo napísala. Rovnako milá bola i poznámka, že o 50 rokov bude možno ako Vasilková.

Prúd otázok a odpovedí by určite plynul ďalej, nastal však čas rozlúčiť sa. Srdečné poďakovanie Jany Šulkovej nezostalo len v našich ušiach. Objavilo sa aj na jej facebookovej stránke v takomto znení: "Ďakujem všetkým zúčastneným študentom dnešných besied na Gymnázium vo Vrábľoch a v Tekovskej knižnici v Leviciach. Cítila som sa s vami výborne a som rada, že mnohí prejavujete záujem o moje knihy, komunikujete a podporujete ma svojimi krásnymi slovami, čím ma motivujete a posúvate vpred. Zo srdca ďakujem organizátorkám a všetkým zúčastneným. Teším sa na ďalšie stretnutia.“

Aj my ďakujeme!

Miriam Sádovská, III.A

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií