Beseda so spisovateľkou

Dňa 14.6.2016 sme sa my druháci, potešení faktom, že nás čakajú dve príjemne strávené hodiny, stretli na besede so slovenskou spisovateľkou – Monikou Kompaníkovou. V rozhovore s našou hosťkou sme sa dozvedeli čo-to nielen o jej začiatkoch, ale aj o ceste, ktorou prešla, kým sa z mladej, neskúsenej debutantky stala oceňovaná autorka. Témou, ktorá niekoľkokrát zarezonovala počas nášho rozhovoru, bola i aktuálna situácia na slovenskej literárnej a kultúrnej scéne. „Fakt, že máloktoré slovenské knihy sa u nás tešia takej obľube ako tie zahraničné, ešte neznamená, že sú horšie." Minimálne toto som si z debaty sosympatickou spisovateľkou odniesla ja.

Pani Kompaníková nám porozprávala napríklad aj o tom, čo jepre ňu inšpiráciou v jej tvorbe, aký má názor na slovenskú hudbu a populárnu hudbu vôbec a dostalisme sa aj k témestavu slovenského školstva, kdeveľmi zanietene vyjadrila svoj názor. Práve školstvo je totiž oblasťou, ktorá sa svojím spôsobom dotýka nás všetkých. Na záver nám v duchu hesla „Poraďme si navzájom“ odporučila svoje obľúbené knihy a povzbudila nás ajk čítaniu staršej svetovej literatúry.

Na tejto besede sme prekvapivo na chvíľu neboli len tí, čo otázky kládli, ale viacerí z nás bez ostychuajodpovedali na otázky našej hosťky. Zaujímalo ju, čo čítame, ktoré knihy nás oslovujú, ako a čím sa orientujeme pri výbere beletrie. Práve bezprostrednosť a úprimný záujem Moniky Kompaníkovej vytvorili základ príjemnej atmosféry celej besedy.

Dominika Meňhertová, II.B

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií