Je jablko dobré alebo zlé? Presvedčili sme sa, že najlepšie!

Prečo zlé? Jablko si ľudstvo pamätá už od začiatkov sveta. Známe postavy z Biblie – Adam a Eva – mali kontakt s jablkom, ktoré bolo v Rajskej záhrade prostriedkom vykonania prvého hriechu. Najznámejšia rozprávka z našich detských čias, o Snehulienke, nevrhá na toto ovocie práve najlepšie svetlo, keďže malo namočené do jedu zabiť krásnu princeznú.

Na druhej strane, hovorí sa, že jedno jablko denne udrží doktora ďaleko. Staré ľudové múdrosti vychádzajú z dlhoročných skúseností našich predkov a dnešné moderné výskumy a štúdie potvrdzujú, že sa nemýlili. Jablká znižuje riziko infarktu o 32 percent. Okrem toho sa spájajú so znižovaním rizika vzniku niektorých druhov rakoviny, kardiovaskulárnych ochorení, astmy a diabetu. Taktiež sme sa presvedčili, že látky v šupke jablka potláčajú množenie rakovinových buniek hrubého čreva o 43 percent. Taktiež by sme nemali byť leniví a kupovať si v obchodoch jablkové džúse. Jablkový džús v obchode nemá nič dočinenia so skutočnou jablkovou šťavou. Dajte si radšej tú námahu a hoďte pár jabĺk do odšťavovača. Pokojne ho môže kombinovať s inými druhmi ovocia a zeleniny a zabezpečíte si tak prílev látok nenahraditeľných pre pevné zdravie.

Po krátkej relácií v pondelok, 19.10.2015, každý z nás dostal jedno zdravé, šťavnaté jablko. Aj na základe predošlých informácií sme neváhali, a s chuťou sa zahryzli!

Miriam Sádovská, III.A

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií