Poznávací zájazd Londýn - Paríž

V školskom roku 2015/2016 sa študenti nášho gymnázia zúčastnili 7-dňového poznávacieho zájazdu Londýn-Paríž v termíne od 3.10. do 9.10.2015.

Program, ktorý sme absolvovali počas nášho zájazdu
Sobota – 03.10.2015
Odchod v skorých ranných hodinách.
Nedeľa – 04.10.2015
Po príchode, prehliadka Londýna – návšteva London Eye, pešia prehliadka časti City of Westminster: Houses of Parliament, Big Ben, Westminsterské opátstvo, Buckingham Palace, ulica The Mall, Piccadilly Circus, Stvrť Soho, Trafalgarské námestie, Národná galéria.
Pondelok – 05.10.2015
Návšteva štúdia Harryho Pottera, pešia prehliadka časti City of London – pevnosť Tower of London, most Tower Bridge a popoludní návšteva Múzea Madame Tussaud´s.
Utorok – 06.10.2015
Prehliadka časti South Kensinghton – návšteva Prírodovedeckého múzea, Vedecko-technického múzea, Viktóriinho a Albertovho múzea úžitkového umenia. Popoludní pešia prehliadka Welinghton Arch, Hyde Park, Marble Arch a na záver dňa niekoľkohodinové bláznivé nákupy na slávnej Oxford Street.
Streda – 07.10.2015
V noci presun z metropoly Veľkej Británie do mesta módy vo Francúzsku, výstup na známu Eiffel Tower, plavba po Seine spojená s prehliadkou okolitých pamätihodností, návšteva Louvru a na záver dňa prehliadka busom popri Námestia Svornosti, Tuillerských záhradách, Invalidovne a okolo Víťazného oblúka.
Štvrtok – 08.10.2015
V ranných hodinách odchod na celodennú prehliadku Disneylandu.
Piatok – 09.10.2015
Štastný príchod na Slovensko.

3. októbra, v sobotu, okolo 06:00 ráno sme vyrazili spred Mestského úradu vo Vrábľoch a naša cesta smerovala do Žiliny, kde sa k nám pripojili ďalší účastníci zájazdu – študenti z cirkevného gymnázia v Žiline. Naša cesta následne pokračovala cez Českú republiku, Nemecko, Belgicko do Francúzska, odkiaľ sme sa eurotunelom presunuli priamo do ostrovného štátu – Anglicka.

Dlhá, náročná, no úspešná cesta, ktorá trvala vyše dňa, nás zaviedla do časti Londýna, v ktorej si niektorí študenti vyskúšali pol hodinovú jazdu na preslávenom London Eye. Neskôr sme sa presunuli do časti „City of Westminster“, kde sme si pešou prehliadkou pozreli budovy parlamentu, Big Ben, Westminsterské opátstvo a Buckingham palace. Náš deň pokračoval na Piccadilly Circus, kde nás čakal aj zaslúžený rozchod, ktorý niektorí využili na nákupy, iní sa prešli po blízkych častiach Londýna. Počasie našej pešej prehliadke prialo a tak sme sa presunuli na známe Trafalgarské námestie, kde sme navštívili Národnú galériu. Vo večerných hodinách sme sa autobusom presunuli do hotela Ramada, ktorý sa stal naším večerným domovom na nasledujúce dva dni.

5. októbra, v pondelok, sa po tradičných chutných anglických raňajkách väčšia časť skupiny presunula do štúdia Harryho Pottera. Tí, ktorí toto štúdio navštívili, určite neľutujú. Bolo to nápadité, prepracované, zábavné a niekedy až dych vyrážajúce. Po troch hodinách strávených v štúdiu sa celá skupina dostavila do časti City of London, kde sme mohli vidieť pevnosť Tower of London spolu so slávnym mostom Tower Bridge. Pri pevnosti sme mali možnosť ochutnať známu anglickú špecialitu – fish and chips. Neskôr sme navštívili múzeum voskových figurín Madame Tussaud´s, v ktorom mali študenti možnosť vidieť rôzne celebrity a vyfotiť sa s mnohými známymi osobnosťami, ktoré sa od reálu veľmi nelíšili. Na večer sme sa opäť presunuli do hotela, kde sme strávili našu poslednú noc v Londýne.

6. októbra, v utorok, sme sa po raňajkách, už pobalení, premiestnili do autobusu a smerovali sme do Londýnskej časti South Kensington, v ktorej sme navštívili múzeá. Mali sme možnosť pozrieť si prírodovedecké múzeum, vedecko-technické múzeum alebo Viktóriino a Albertovo múzeum úžitkového umenia. Neskôr sme pešo prešli cez obrovský Hyde Park a dostali sme sa až ku Marble Arch, kde študenti dostali voľno na posledné nákupy v „živom“ Londýne na ulici Oxford Street. V neskorých večerných hodinách sme opäť nasadli do autobusu, ktorý nás odviezol až do anglického Doveru, kde sme sa nalodili na trajekt a v skorých raňajších hodinách sme sa plavili do Francúzska.

Po príchode do Francúzska sme sa presunuli do hlavného mesta, mesta módy – Paríža, ktorý bol naším hlavným cieľom. Mnoho študentov aj profesorov hneď navštívilo známu Eiffelovú vežu, na ktorú sme si mohli buď zašportovať po schodoch alebo sa vyviesť výťahom. Nech sme si vybrali akýkoľvek spôsob, výhľad na romantický Paríž bol neskutočný. Po príchode opäť na zem sme sa plavili po rieke Seine a pozorovali pamiatky, ktoré sa nachádzajú pozdĺž nej. Plavba trvala zhruba hodinu. Hneď na to sme sa autobusom premiestnili do Louvru, kde sa určite vyšantili nadšenci umenia. Neskôr nás čakala prehliadka autobusom, pri ktorej sme videli Námestie svornosti, Invalidovňu a taktiež svetoznámy Víťazný oblúk. Večer sme sa presunuli do hotela Premiere Classe, kde sme strávili nasledujúcu noc.

8. októbra nás po raňajkách čakal už len rozprávkový Disneyland. V dopoludňajších hodinách sme dorazili do Disneylandu, kde sme navštívili Walt Disney Park. Celý deň sme sa mohli pohybovať po obrovskom zábavnom parku, ktorý každý z nás využil naplno. Skúsili sme rôzne horské dráhy, ktoré išli rýchlejšie, pomalšie ale i tie, ktoré išli dolu hlavou. Kúpili sme si rôzne zábavné suveníry a samozrejme, videli sme a zažili kopec zábavy na atrakciách. Neskoro večer sme sa totálne unavení doplazili k autobusu, ktorý smeroval už len rovnou cestou domov. Na Slovensko sme sa dostavili 9. októbra vo večerných hodinách a hoci sme boli unavení z cesty, priniesli sme si zo sebou veľa nových skúseností a pekných i zábavných zážitkov a spomienok.“

Daniela Matisová, III.A

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií