Živá knižnica o profesiách II.

PÍSAL SA ROK 2015, BOL 26. OKTÓBER - PONDELOK, A ŠTUDENTI IV.A A IV.B VYZERALI NEOBYČAJNE OPTIMISTICKY - NA TO, ŽE SA TÝŽDEŇ EŠTE LEN ZAČAL. DÔVOD BOL JASNÝ - CEZ TRETIU HODINU SA NAMIESTO NORMÁLNEHO VYUČOVANIA ZÚČASTNILI BESEDY S ABSOLVENTOM NÁŠHO GYMNÁZIA - ANDREJOM BOTLÍKOM.

Beseda bola o vyberaní vysokej školy a príprave na to, čo so sebou, keď doštudujeme. Jednou z jeho rád bolo napríklad, aby sme študovali v zahraničí. Tiež by sme mali dopredu uvažovať nad uplatnením svojho budúceho povolania, rozmýšľať nad tým, či by nám viac vyhovovala práca v tíme alebo individuálne, pri PC alebo skôr v teréne ... Súčasťou besedy bolo aj zopár tipov, ako zarobiť, venovaných najmä budúcim právnikom a podnikateľom.

Čas nám ubehol ako... no, ako už čas v poslednom ročníku zvykne bežať, takže rýchlosťou svetla, a my sme sa rozišli do svojich tried. Napriek tomu, že sme sa nestretli aj so zástupcami iných povolaní, s doktormi, IT - čkármi a fyzikmi (ktorí by maturantom z chémie, fyziky a informatiky predsa len vedeli lepšie porozprávať o tom, čo ich čaká) sme si besedu užili. Niekomu pomohla, niekomu nasadila toho povestného chrobáka do hlavy, niekomu dala pár tipov na cestu k žiarivej a bohatej budúcnosti ;).

Kristína Vranová, IV.A

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií