Darovanie krvi

Aj v tomto školskom roku sme na našej škole pomáhali pri zachraňovaní životov tým, že sme darovali svoju vlastnú krv. Urobili sme tak v priebehu školského roka dokonca štyrikrát. Spolu sme darovali viac ako 16 litrov krvi. Prvýkrát sme sa zúčastnili mobilného odberu, ktorý sa konal na Strednej odbornej škole technickej vo Vrábľoch pri príležitosti Študentskej kvapky krvi dňa 3. októbra. V tento deň darovali krv 10 študenti. Štyria oneskorenci (traja z nich sa začiatkom októbra necítili celkom zdraví a jeden ešte nemal 18 rokov) sa stihli do celoslovenskej akcie Študentská kvapka krvi zapojiť darovaním krvi 27. októbra v rámci Primátorskej kvapky krvi, ktorá sa uskutočnila na Mestskom úrade vo Vrábľoch.

Vo februári sme sa rozhodli zapojiť do akcie Valentínska kvapka krvi a pozvali sme mobilnú odberovú jednotku z Národnej transfúznej služby k nám na gymnázium. Prvý pokus plánovaný na 1. februára sa nepodaril, pretože sanitka sa kvôli snehovej kalamite musela v polovici cesty otočiť a vrátiť späť do Nitry. Druhý pokus 15. februára bol už našťastie úspešný a 11 študenti mohli darovať krv priamo v telocvični nášho gymnázia. Poslednýkrát v tomto školskom roku sme sa rozhodli podporiť Primátorskú kvapku krvi, ktorá sa konala 22. júna. Napriek tomu, že slnko sa v tento deň rozhodlo predviesť svoju silu a teploty na teplomeroch stúpali veľmi vysoko, 8 študenti dokázali, že ak chceme pomôcť, neodradia nás žiadne prekážky.

Všetkým darcom veľmi pekne ĎAKUJEM a pevne verím, že v tejto nádhernej činnosti budeme spolu pokračovať aj v budúcom školskom roku.

PaedDr. Mária Bašistová


poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií