Zájazd Bruggy – Londýn – Windsor

V dňoch 30.09.-05.10.2018 sa študenti našej školy zúčastnili zájazdu Bruggy – Londýn – Windsor. Program zájazdu bol nasledovný:

30.09. - 01.10.2018
V posledný septembrový deň sme v popoludňajších hodinách odchádzali zo Slovenska. Prechádzali sme cez Čechy, Nemecko a okolo obeda nasledujúceho dňa sme prišli do belgického mesta Bruggy. Tam sme si prezreli historickú časť a niektoré pamiatky, tí, ktorí mali záujem, navštívili "Čokostory" - múzeum čokolády. Po prehliadke naša cesta pokračovala do Francúzskeho mesta Dunkerque, kde sme sa vo večerných hodinách ubytovali.

02.10.2018
V utorok ráno sme po colnej prehliadke v meste Calais nastúpili na trajekt, ktorý nás odviezol do anglického mesta Dover. Odtiaľ naša cesta pokračovala do Greenwichu, kde sa nachádza nultý poludník a okolo jednej sme si už užívali tradičný anglický obed "fish and chips" neďaleko pevnosti Tower of London. Nasledovala prehliadka jednotlivých pamätihodností – Tower of London, Tower Bridge, Saint Paul's Cathedral, Millenium Bridge, prechádzali sme popri galérii moderného umenia Tate Modern, videli sme "vstupnú bránu" Shakespearových hier Globe Theatre a našu prehliadku sme ukončili pri historickej lodi Golden Hinde, ktorá bola známou loďou pirátskeho kapitána Drakea. Po náročnom dni sme sa večer ubytovali v londýnskom hoteli Queenshotel.

03.10.2018
Nasledujúce ráno, po raňajkách nasledovala prehliadka víkendového sídla kráľovskej rodiny vo Windsore a popoludní sme absolvovali prehliadku svetoznámeho múzea Madame Tussauds, Regent's Park a večer sme zakotvili na Oxford street.

04.10.2018
Štvrkový deň bol mimoriadne náročný na kondičku, keďže sme mali pešiu túru popri Buckingham Palace, Horse of the Guards, Downing Street, Houses of Parliament, Big Beg, ktorý bol, bohužiaľ v rekonštrukcii, Westminster Abbey a okolo obeda sme dorazili na prehliadku London Eye a Aquarium, ktoré boli príjemným spestrením tohto náročného dňa. To však ešte zďaleka nebolo všetko. Po rýchlom obede sme videl Trafalgar Square, Piccadily Circus, nákupy v ďalších obchodným uličkách a cez Chinatown sme sa presunuli k poslednému bodu, časti, kde sme nastúpili do autobusu a definitívne sa rozlúčili so svetovou metropolou Londýn. V noci sme sa Eurotunelom opäť presunuli na Európsky kontinent a nasledovala celodenná cesta domov na Slovensko.

05.10.2018
V piatok večer sme síce unavení, ale šťastní prišli domov vo večerných hodinách. Dúfame, že sme každému vyšli v ústrety, keďže ponuka atrakcií a pamiatok bola veľmi široká, a že sme v dostatočnej miere vyplnili čas aj študentom, ktorí návštevu pamiatok v danom čase neabsolvovali.

PaedDr. Martina Hegedúšová

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií