Letný tábor vo Voroneži 15. 7. – 7. 8. 2018

Dňa 15. 07. 2018 o 2:45 ráno nás odviezol autobus do Michaloviec a odtiaľ sme sa vydali na dlhú cestu autobusom cez Poľsko a Bielorusko až do ruského mesta Voronež. Cesta bola dlhá a namáhavá a trvala 3 dni so zastávkami v Bielorusku. Konečne sme dorazili do cieľa. Ubytovali sme sa v našom tábore "Sputnik". Naša prvá exkurzia viedla na Námestie Admirality, kde sme si prezreli loď, ktorú dal postaviť cár Peter I. Na druhý deň sme navštívili Voronežskú štátnu univerzitu, kde nás privítali chlebom a soľou a očakával nás krásny program, plný ruských piesní a tancov. Počas nášho pobytu sme navštívili mnoho múzeí, prírodné rezervácie a dve ruské školy.

Najviac zo všetkého sme sa tešili na výlet do Volgogradu a do Moskvy. Vo Volgograde sme navštívili pamätník "Mamajev Kurgan" a mali sme možnosť si pozrieť aj vojenské múzeum venované bitke pri Stalingrade.

A nakoniec Moskva - Prešli sme sa po Starom Arbate, plavili sme sa loďou po rieke Moskve a nakoniec sme sa poprechádzali po Červenom námestí. Bolo naozaj fascinujúce! Nemohli sme uveriť, že doteraz sme to videli len v učebnici a zrazu sme mali možnosť prehliadnuť si chrám Vasilija Blaženého (mnohí z nás aj využili bezplatnú prehliadku chrámu), nákupné centrum GUM, Mauzóleum Lenina alebo sa len tak prejsť a kochať sa krásou Červeného námestia a Kremľa.

V tábore nás vždy čakala kopa zábavy, hry, súťaže, vystúpenia, alebo tvorivé dielne. Veselý a zábavný program, ale aj vzdelávací a poučný. Veľa sme sa dozvedeli o ruskej kultúre, literatúre ruských tradíciách a zlepšili sme sa v ruskom jazyku.

Toto boli naše tri najúžasnejšie týždne. Odnášame si kopec zážitkov, nové priateľstva a odchádzame o niečo múdrejší.

Mária Dobrotinová, II.D

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií