Bezpečnosť vo virtuálnom svete - sme najlepší v nitrianskom kraji

Téma bezpečnosti vo virtuálnom svete je v súčasnosti veľmi aktuálna. ČSOB poňala túto tému veľmi inovatívne a zorganizovala súťaž s názvom Digitálna inteligencia, v rámci ktorej bol súťažiacim vopred dostupný rozsiahly dokument pokrývajúci všetky najdôležitejšie témy z tejto oblasti - STRÁŽ SI TELEFÓN, PHISHING, POZOR NA FOTKY, SILNÉ HESLÁ, SOCIÁLNE INŽINIERSTVO A VYDIERANIE, STREAMING, DOXXING, RANSOMWARE a VEREJNÁ WIFI. Do súťaže sa mohli zapojiť všetky stredné školy na Slovensku a aby študijná príprava pre súťažiach bola motivujúcejšia, v hre bolo 15 notebookov, ktoré čakali na najlepšiu slovenskú školu a 5 notebookov pre školu na druhom mieste.

Takúto výzvu sme ako škola s rozšíreným vyučovaním informatiky a anglického jazyka nemohli prehliadnuť. Pätnásť žiakov zo všetkých ročníkov sa preto zahryzlo do študijných materiálov a následne absolvovalo súťaž vo forme online testu. Následne sme už iba čakali na výsledok.

A ten stál za to! V rebríčku sme sa umiestnili na 1. mieste spomedzi všetkých škôl nitrianskeho kraja a na 10. mieste spomedzi všetkých slovenských stredných škôl.

PaedDr. Ivan Kreškóczi

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií