MDD oslávili aj gymnazisti vo Vrábľoch

Na známosť sa všetkým dáva táto mimoriadna zvláštna správa: Prváci naši milí dňa 1. júna - na Medzinárodný deň detí, do radu študentov na Gymnáziu vo Vrábľoch vstúpili. Dňa 1. júna sa v mnohých krajinách sveta oslavuje Medzinárodný deň detí. Ani v tomto pandémiou poznačenom roku nevymizol tento deň z našich kalendárov. Po dlhých a náročných mesiacoch strávených doma, na dištančnom vzdelávaní, sa aj u nás na Gymnáziu vo Vrábľoch oslavoval Deň detí. Avšak trochu inak - po študentsky.

Keďže na našu školu už nechodia malé deti, ale skoro dospeláci, dovolili sme si osláviť tento deň a prežiť ho tak trochu po svojom. Spätne sme si pripomenuli aj Medzinárodný deň študentstva. Svojím oblečením a hrami sme sa vrátili do obdobia predškolskej výchovy, zároveň prijali aj našich prvákov do radu študentov. Ako? Samozrejme, imatrikuláciami. Veď to je predsa najočakávanejší deň mladého človeka, odkedy prekročí prach strednej školy a so strachom v očiach očakáva, čo pre neho pripravili starší spolužiaci. My sme však boli veľmi kamarátski, a keďže bol aj MDD, tak sme prvákov privítali netradične – po škôlkarsky. Chtiac – nechtiac sa museli pod taktovkou našich druhákov vrátiť do detských čias. Dievčatá si obliekli krátke sukničky, do vlasov dali mašličky, chalani si obliekli krátke nohavice, podkolienky, tričko a na hlavách mali nasadené šiltovky. A to nebolo všetko!

Naši najmenší, teda I. A a I. D, museli absolvovať aj rôzne úlohy. Navliekali korálky, kreslili, stavali z kociek komíny, praskali balóny, triafali perom do fliaš. V skratke nič čo by prvák, gymnazista, nezvládol. Dostali aj pekné a naozaj praktické darčeky: rúško s logom našej školy, tablo a tortu. A ako sa na veľkého študenta – bývalého škôlkara patrí, všetko na záver spečatili študentskou prísahou.

Bolo naozaj veľmi veselo. Veríme, že na svoj posledný Deň detí budú prváci určite dlho spomínať, lebo odteraz budú oslavovať Medzinárodný deň študentstva. Nech sa teda všetkým darí, nech ich to v tom našom gympli baví.

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká

Zmena opatrení

Vzhľadom na aktualizáciu Manuálu COVID ŠKOLSKÝ SEMAFOR pre STREDNÉ ŠKOLY zo dňa 27. 5. 2021, ktorý upravuje organizáciu podmienky výchovy a vzdelávania pre školský rok 2020/2021 škola upravuje vnútorné opatrenia v súvislosti s tým, že škola sa nachádza v zelenej fáze, t. j. v škole nie je žiaden žiak alebo zamestnanec podozrivý z ochorenia na COVID-19.

Príloha: Aktuálne opatrenia školy


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií