Návšteva študentov z americkej Keuka College

Dňa 6. júna do nášho gymnázia zavítali americkí študenti spolu so svojimi vyučujúcimi z Keuka College. Naši študenti, oblečení v krojoch, ich privítali tradičným slovenským zvykom - chlebom a soľou.

Nasledoval program, na začiatku ktorého si Američania otestovali svoje vedomosti v kvíze o Slovensku. Potom ich naši študenti vo svojich prezentáciách oboznámili s geografiou Slovenska, zaujímavými miestami, kultúrnymi zvykmi, tradíciami, sviatkami, národnou kuchyňou, Vrábľami, slovenským výchovno-vzdelávacím systémom, našou pýchou - školským časopisom „Ťahák“ a predviedli tradičný ľudový tanec a zaspievali ľudové piesne.

Pokračovalo sa prehliadkou školy, občerstvením, kde dostali príležitosť ochutnať typické slovenské halušky, žinčicu, zemiakový šalát, rôzne typy syra a diskusiou, v rámci ktorej si naši študenti mohli otestovať svoje komunikačné kompetencie a zručnosti v angličtine. Diskusia prebiehala v uvoľnenej a pohodovej atmosfére. S porozumením a dorozumením sa neboli žiadne problémy aj napriek tomu, že Američania rozprávali plynule a miestami veľmi rýchlo. Na záver si naše chlapčenské družstvo zahralo futbalový zápas proti americkému dievčenskému tímu.

Americká návšteva odchádzala plná nezabudnuteľných zážitkov a naši študenti získali cenné jazykové skúsenosti a možno aj dlhotrvajúce priateľstvá. Za aktívnu pomoc pri organizovaní a realizácii celého programu obzvlášť ďakujeme nasledujúcim študentom:

  • I.B - Halásová, Liková
  • II.B - Kozárová, Ághová, Betíková, Fodorová
  • II.A - Staňo, Škarba, Pavelková
  • II.C - Kováčik, Stolár, Záhorský
  • III.A - Stachová, Cigáňová, Turčeková, Uhrinová
  • III.B - Čokynová, Slamková, Bónová, Pavlovová, Gajdoš, Uharček, Bako, Jurkáček, Pecho

Zároveň ďakujeme mestu Vráble a InArtu za príspevky do darčekových balíčkov.

PaedDr. Martina Hegedúšová

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií