Videokonferencia s francúzskymi študentmi

Vo štvrtok 6.12. 2012 sme sa po prvýkrát naživo spojili so študentmi z francúzskej školy Ensemble Scolaire Sainte Thecle, so školou, ktorá prejavila záujem s nami spolupracovať prostredníctvom portálu eTwinning. Našim spoločným cieľom je motivovať študentov k zlepšovaniu svojich komunikatívnych kompetencií v anglickom jazyku a zároveň si nájsť nových mladých priateľov v iných európskych krajinách, dozvedieť sa niečo o ich kultúre, tradíciách a záujmoch.

Študenti komunikovali prevažne vo dvojiciach, pýtali sa a informovali svojich francúzskych rovesníkov o type školy, ako vyzerá bežný školský deň, hovorili o záľubách vo voľnom čase a okrem iného – keďže prvá konferencia sa konala na Mikuláša – naši študenti kamarátom z Francúzska ukázali i ozajstného Mikuláša, ktorý v tom čase chodil po našom gymnáziu a vysvetlili im aj to, ako u nás nosí dobrým deťom sladkosti a zlým uhlie a cibuľu.

Keďže sme im chceli ukázať aj niečo naše rýdzo slovenské, zaspievali sme francúzskym študentom aj jednu ľudovú pieseň s gitarovým doprovodom. Francúzi nám tiež zanôtili ich francúzsku pieseň. Atmosféra sa niesla v priateľskom duchu a my veríme, že tá najbližšia bude aspoň taká vydarená, ako táto prvá.

PaedDr. Zuzana Kreškócziová

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií