Imatrikulácie – Pyžamová párty

Dňa 22.11.2013 sa na našom gymnáziu uskutočnili imatrikulácie, ktoré si študenti z 2.A a 2.B pripravili pre žiakov 1.ročníka. Konali sa v telocvični, ktorá bola bohato vyzdobená girlandami, hviezdičkami, balónmi a plyšovými hračkami. Túto výzdobu všetci chválili, vraj taká nebola už dlhé roky. Témou imatrikulácie bola pyžamová párty, práve preto mali prváci a druháci oblečené pyžamá.

Celým podujatím nás sprevádzala moderátorská dvojica Alžbeta Mikleová a Daniel Výberči. Ak sa chceli prváci stať právoplatnými žiakmi našej školy, museli plniť úlohy, ktoré sme si pre nich pripravili. Hneď na začiatku všetci imatrikulovaní museli zdolať prekážkovú dráhu - preskákať ju v obliečke. Počas prekonávania prekážok prvákov všetci povzbudzovali, hlavne ich „krstní rodičia“. Na konci dráhy ich čakala hlavná fotografka, Sofia Liková, ktorá nafotila každého prváka v kútiku plnom plyšákov. Krstní rodičia im odovzdali obláčik s menovkou na pamiatku a šálku s kakaom. Potom museli na privítanie vypiť farebné prekvapenie a keď všetci absolvovali prvú disciplínu, museli sľúbiť, že budú dodržiavať Desatoro študenta.

Pravdepodobne najväčší úspech u publika mala disciplína, v ktorej oproti sebe sedeli dvaja žiaci, mali zaviazané oči a museli sa kŕmiť pudingom so šľahačkou. V krátkosti si spomenieme aj na ďalšie disciplíny, napríklad:

  • s omedovanou tvárou pozbierať ústami všetky lentilky z taniera plného múky
  • kvíz, všeobecné poznatky o gymnáziu a kto nevedel odpovedať, musel zjesť muffin
  • chlapec musel prejsť dráhu štvornožky, v ústach mal lyžičku a na nej vajce
  • zjesť za 1 minútu 10 tyčiniek
  • balónový tanec, jedna dvojica musí prasknúť balón druhej dvojice
  • dvojica si musela prehodiť vodný balónik 30 krát za minútu

Na záver sme sa pofotili, porozprávali medzi sebou a poupratovali. Všetci, ktorí sa do prípravy celého podujatia zapojili si zaslúžia veľkú pochvalu. A samozrejme ďakujeme triednym profesorkám, že dohliadali na prípravy a priebeh celej akcie.

Milí prváci, dúfame, že sa Vám páčilo a zabavili ste sa. Nech sa Vám na našom gymnáziu páči, nech máte veľa chuti do štúdia a nech sa Vám darí.

Dominika Chovancová, 2.B

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií