Brusel – Londýn – Stonehenge - Windsor

V tomto školskom roku sa naši študenti už po druhýkrát zúčastnili 6-dňového poznávacieho zájazdu do Londýna, v termíne od 15.06. do 20.06.2014. Tentokrát to bolo celkovo 12 študentov prvého a tretieho ročníka. Spoločne so študentmi z obchodnej akadémie a zdravotnej školy v Banskej Bystrici a umeleckej školy zo Žiliny sme v nedeľu podvečer vyrazili na cestu plnú dobrodružstva a zážitkov, ako i nezabudnuteľných skúseností.

Toto je vnímanie výletu z pohľadu zúčastnených študentiek Kristínky Beláňovej a Vladky Hosťanskej:

„Naše pocity z výletu sú veľmi pozitívne, pretože sme navštívili veľa pamiatok a pozoruhodností v mestách, ktoré majú svoje čaro a príjemnú atmosféru. Taktiež sme sa dozvedeli i mnoho nových informácií. Počas 2. dňa sme spoznávali krásy a zákutia európskej metropoly Bruselu, kde sme mali možnosť prechádzať sa po starobylých uličkách, navštíviť čokoládovne a ochutnať belgické pralinky, navštíviť Chrám sv. Michala a Guduly, Galériu sv. Huberta, námestie Grand Place, cikajúceho chlapčeka Mannekenpis, pahorok umení, kráľovský palác a svetoznáme Atómium. Po prehliadke odcestovali do francúzskeho mestečka Dunkerque, kde sme sa ubytovali v príjemnom hoteli Fast.

Tretí deň sme sa trajektom presunuli na Britské ostrovy. Cieľom nášho výletu bol neopakovateľný Londýn, kde sme hneď po príchode do centra mesta navštívili Tower of London, prešli sme sa po Tower Bridge, nakukli do HMS Belfast port, pomodlili sa v Southwark Cathedral, prešli popri Golden Hinde, historickej lodi sira Francisa Drakea, a divadle Globe Theatre, kde boli prezentované hry Williama Shakespeara, opäť na chvíľku nakukli tentokrát do galérie moderného umenia Tate Modern a popri St. Paul's Cathedral sme sa rýchlokrokom presunuli do Múzea Madam Tussauds. Vo večerných hodinách sme si ešte užili nádhernú vyhliadku z najväčšieho, 135 metrov vysokého kolesa na svete London Eye. Po vyčerpávajúcom dni sme sa išli ubytovať do hotelu Ramada, ktorý sa nachádza v okrajovej štvrti Londýna.

Štvrtý deň sme sa po tradičných bohatých raňajkách presunuli do 2 a pol hodiny vzdialeného Stonehengu, ktorého doba vzniku sa datuje do obdobia 2000 až 3000 pred Kristom a je opradená rôznymi legendami o spôsobe jeho „výstavby“, ako i účelu, ktorému slúžil. Popoludní nasledovala návšteva kráľovského víkendového sídla v malebnom mestečku Windsor. Po príchode do Londýna sme si vychutnali prechádzku Hyde Park-om a čerešničkou na torte boli bláznivé nákupy na Oxford Street, na ktoré mnohí z nás už netrpezlivo čakali.

Predposledný deň nasledovala pešia prehliadka ďalších zaujímavostí Londýna – Westminster Abbey, Big Ben, Houses of Parliament, Cabinet of World War, Whitehall, Horse of Guards, St. James Park, kráľovskú rezidenciu Buckingham Palace, pred ktorou práve prebiehala slávnostná výmena stráží, The Hall, Trafalgar Square, Piccadilly Circus, kde sme opäť prevetrali naše peňaženky a cestou k autobusu sme prešli časťou štvrte Soho – Chinatown.

Hoci naša cesta naspäť domov bola veľmi dlhá a vyčerpávajúca, spríjemnil nám ju prechod Eurotunelom. Obohatení o nové zážitky a skúsenosti sme sa vrátili do Vrábľov, kde bol práve jarmok v plnom prúde.“

Kristína Beláňová (III.A), Vladimíra Hosťanská (III.A) a PaedDr. Martina Hegedúšová

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií