Kvíz v anglickom jazyku pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc

Medzinárodný deň školských knižníc (a.k.a International School Library Day) zaujal ako každý rok v kalendári svoje miesto. Tak ako v dennom, tak aj v kalendári školských akcií nášho gymnázia.

Pondelok 26.10.2015 sme si preto ozvláštnili a pripomenuli tento významný deň. To, že mládež nečíta a keď áno, tak len správy na milovanom - nenávidenom facebooku, je už dávno známy fakt. Preto je neskoro plakať nad rozliatym mliekom, treba preto niečo urobiť. Týmto spôsobom vznikol kvíz - 20 literárnych faktov, ktorými ohromíte svojich priateľov. Samozrejme, keďže bol pod taktovkou p.p. Kreškócziovej prebiehal v angličtine. Zúčastnili sa na ňom triedy I.A a I.B. Každá trieda si zvolila šťastne či menej šťastne 5-členný tím, ktorý zo všetkých síl bojoval za ich triedu. Šťastnejší v prvom kole bol tím I.B, ktorý čestne vyhral v pomere bodov 14 ku chabým 6.

No nič nebolo stratené. V druhom kole s názvom CreativeWriting (rozumej kreatívne písanie básní a príbehov) sa dali dobehnúť stratené body. Podmienok bolo hneď zopár. A to použiť všetky slová, ktorých význam bol nie vždy známy, nepoužívať slovníky a stihnúť to za časový limit. Ako to býva v amerických filmoch, stalo sa to aj u nás, a v tomto prípade šťastnejší tím I.A vymyslel skvelú báseň aj príbeh a bol ohodnotený plným počtom bodov, a tak študenti dobehli body stratené v prvej časti. Bohužiaľ, víťaz môže byť len jeden a na základe súčtu prvého a druhého kola bol víťaz jasný - I.B.

Gratulujeme víťazom a dúfame, že si opäť budeme môcť zasúťažiť.

Michaela Halásová, IV.B

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií