Bronz pre časopis ŤAHÁK

V dňoch 22.4.2016 – 23.4.2016 sme sa s naším školským časopisom Ťahák zúčastnili vyhodnotenia 21. Ročníka celoslovenskej novinárskej súťaže pre stredné a vysoké školy Štúrovo pero 2016 v rámci XXX. Ročníka Štúrovho Zvolena. Z nášho gymnázia hájili časopis Lukáš Minár (II.A) ako šéfgrafik, Tomáš Rak (II.A) ako redaktor a Kristína Lakušová (II.B) ako grafička časopisu.

Program bol skutočne pútavý, pretože sme si vypočuli besedy s hosťami ako: Matthias Settele, generálny riaditeľ TV Markíza; Henrich Krejča, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky; major Ing. Martin Farkaš, príslušník Ozbrojených síl SR; Ing. Andrej Bán, fotoreportér, novinár; Mário Nicolini, zakladateľ Euroatlantického centra, úspešný absolvent Štúrovho pera atď.

Je potrebné pripomenúť, že súťažili čísla vydané v minulom kalendárnom roku, kedy mala časopis pod palcom p.p. Mária Khürová a šéfredaktorkami časopisu boli Kristína Vranová (IV.A) a Patrícia Urdzíková (IV.B). Podmienkou účasti na súťaži je vydať minimálne dve čísla ročne, čo spĺňa i náš časopis.

V konkurencii ďalších 80 časopisov si náš Ťahák počínal fantasticky, pretože opäť zaujal porotu a odniesol si krásne 3. miesto.

Tešíme sa z krásneho úspechu a pevne veríme, že táto výhra bude motiváciou pre študentov do ďalšej práce.

PaedDr. Zuzana Kreškócziová Baráthová

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií