Naša cesta za poznaním

Bratislava, hlavné mesto SR, sa stala 19. októbra 2016 cieľom exkurzie žiakov tretieho a štvrtého ročníka nášho gymnázia. Naša prvá cesta viedla do Národnej rady Slovenskej republiky.

Národná rada nás privítala v plnom pracovnom nasadení, páni poslanci a pani poslankyne rokovali na schôdzi tohto najvyššieho zákonodarného orgánu. Hneď na úvod sme sa dozvedeli veľa zaujímavostí o histórii NR, štátnych symboloch, ale tiež množstvo informácií o predsedníctve Slovenska v Rade EÚ. Niektorí študenti mali možnosť vidieť i striedanie čestnej stráže pri štátnych symboloch. V interiéri parlamentu sme si pozreli obrazy od akademického maliara Albína Brunovského.

Z balkóna v rokovacej sále sme mali možnosť sledovať prebiehajúcu schôdzu, vystúpenia jednotlivých poslancov, ale i hlasovanie o zákone.

Diskutovali sme s pánom poslancom Dušanom Tittelom a do výboru pre poľnohospodárstvo nás pozval pán poslanec Martin Fecko, ten sa s nami podelil o svoje skúsenosti, ktoré získal ako poslanec najvyššieho zákonodarného orgánu.

Naša cesta ďalej smerovala do Istropolisu, do TeatraWüstenrot. Milovníci angličtiny si prišli na svoje. Inscenáciu klasického diela Oliver Twist predviedli anglickí herci a, samozrejme, v anglickom jazyku.

Myslím si, že každý z nás si z tohto dňa odniesol množstvo zaujímavých poznatkov a skúseností.

Tomáš Rak, III.A

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií