Prednáška o bezpečnosti na Internete

Vo štvrtok 31. januára 2018 sa na našom gymnáziu uskutočnila prvá časť prednášky o bezpečnosti na Internete. Žiaci našej školy sa od Kolomana Križana – odborníka na informačnú bezpečnosť dozvedeli o aktuálnych bezpečnostných nástrahách na Internete, ktoré číhajú na používateľov a ich zariadenia.

Žiaci počas prednášky získali informácie, ako možno lokalizovať svoje mobilné zariadenie, ktoré je pripojené k Internetu, ako ho vzdialene zablokovať alebo z neho úplne odstrániť všetky dáta, ako sa pripojiť k svojmu mobilnému zariadeniu a vzdialene (z Internetu) ho ovládať, ako anonymizovať svoje surfovanie na Internete, ako možno zistiť, či sa kombinácia mena a hesla k nejakému účtu nachádza v databáze zozbieraných prístupových údajov k účtom na Internete a množstvo ďalších vedomostí.

Celá prednáška bola zaujímavá tým, že bola aktuálna a zároveň obohatená o praktické ukážky. Sme presvedčení, že žiaci, ktorí sa prednášky zúčastnili, sa zamysleli nad svojim používaním Internetu z hľadiska svojej bezpečnosti. Ak áno, prednáška určite splnila svoj účel.

PaedDr. Ivan Kreškóczi

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií