Angličtina spája ľudí i prostredníctvom projektov eTwinning

V tomto školskom roku 2017/2018 sa naša škola zapojila do 2 e-twinningových projektov. Tým prvým je projekt: „Don't Bully, Act Kindly, Live Happily“ (Nešikanuj, správaj sa láskavo, ži šťastne). Zobraziť certifikát projektu »

Cieľom spomínaného projektu je zvýšiť povedomie o šikanovaní a eliminovať jeho výskyt. Študenti pracujú prostredníctvom hudby, vyberú si anglické piesne na základe textu spojenom so šikanovaním. Pieseň, pre ktorú sa rozhodnú, sa bude nazývať „Soundtrack môjho života". Chlapci a dievčatá odprezentujú, čo znamená šikanovanie, aké môže mať formy a to, ako sa mu brániť.

Budeme uskutočňovať videokonferencie a posielať videá vytvorené študentmi v anglickom jazyku, dopisovať si s rovesníkmi z partnerských škôl z krajín: Španielska a Talianska.

Všeobecný cieľ projektu je vytváranie priateľstiev, získanie dôvery v jazykové zručnosti v anglickom jazyku, prevencia šikanovania, rozprávanie o problémoch a riešenie problémov, pomoc tým, ktorí sú šikanovaní, používanie hudby na rozprávanie o problémoch.

Druhý projekt sa nazýva „Let's Learn about European Countries“ (Spoznávajme európske krajiny). Zobraziť certifikát projektu »

Našimi partnermi sú školy z Arménska, Francúzska, Turecka, Talianska, Ukrajiny, Gruzínska a Poľska.

Cieľom je vytváranie priateľstiev a zároveň spoznávanie iných európskych krajín. Prostredníctvom plochy e-twinning si stanovujeme jednotlivé úlohy, ktoré sa každá zo zúčastnených škôl snaží čo najlepšie zvládnuť a tým reprezentuje svoju školu.

Prvou úlohou bola registrácia detí v etwinning projekte a spustenie dopisovania si s našimi zahraničnými priateľmi. Druhým krokom bolo vytvorenie videa o škole, kde sme sa predstavili a opísali našu školu. Ďalšou úlohou, ktorú sme už zvládli, je vytvorenie loga projektu, kde dokonca hlasujeme za najlepšie logo. To, ktoré vytvoril náš študent Lukáš Minár, sa nám nesmierne páči. V obrázkovej prílohe si naše logo môžete pozrieť a posúdiť sami.

V blízkej budúcnosti nás čaká videokonferencia s jednou z partnerských škôl. Naši študenti sú zapálení pre tento projekt a tešia sa na ďalšie úlohy, ktoré ich čakajú.

PaedDr. Zuzana Kreškócziová

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií