Notebooky, Expl0ited a Yablko nám ušli len o vlások!

Téma bezpečnosti vo virtuálnom svete je v súčasnosti veľmi aktuálna. ČSOB poňala túto tému veľmi inovatívne a zorganizovala súťaž s názvom Digitálna inteligencia, v rámci ktorej bol súťažiacim vopred dostupný rozsiahly dokument pokrývajúci všetky najdôležitejšie témy z tejto oblasti - STRÁŽ SI TELEFÓN, PHISHING, POZOR NA FOTKY, SILNÉ HESLÁ, SOCIÁLNE INŽINIERSTVO A VYDIERANIE, STREAMING, DOXXING, RANSOMWARE a VEREJNÁ WIFI. Do súťaže sa mohli zapojiť všetky všetky stredné školy na Slovensku a aby študijná príprava pre súťažiach bola motivujúcejšia, v hre bolo 15 notebookov, ktoré čakali na najlepšiu slovenskú školu a 5 notebookov pre školu na druhom mieste. Bonusom k výhre pre najlepšiu školu na Slovensku bola aj garantovaná beseda s YouTuberom Expl0itedom a slovenským programátorom Romanom Hraškom, známym pod aliasom Yablko.

Takúto výzvu sme ako škola s rozšíreným vyučovaním informatiky a anglického jazyka nemohli prehliadnuť. Sedemnásť žiakov zo všetkých ročníkov sa preto zahryzlo do študijných materiálov a následne absolvovalo súťaž vo forme online testu. Následne sme už iba čakali na výsledok, podobne ako ostatných 63 slovenských stredných škôl, prevažne gymnázií.

Výsledok znamenal pre nás dve správy - jednu vynikajúcu a jednu, s ktorou sme sa vyrovnávali ťažšie. Vynikajúcou je tá, že sme v rámci tvrdej konkurencie skončili na úžasnom treťom mieste a zanechali za sebou celú šesťdesiatku iných stredných škôl. No a tá druhá je asi všetkým zrejmá - notebooky a Explo nám ušli len o vlások.

Nevadí! Počítače zostarnú, vedomosti a skúsenosti nám však nikto nevezme!

Výsledky súťaže sú zverejnené na stránke digitalnaskola.online

PaedDr. Ivan Kreškóczi

>> galéria k článku

poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií