Európsky deň jazykov v réžii vrábeľských gymnazistov

Kultúrno-vzdelávacie podujatie plné zaujímavých a zábavných aktivít, aj takto by sme mohli nazvať program, ktorý na Európsky deň jazykov pripravili vrábeľskí gymnazisti.

Novinkou bolo, že Deň európskych jazykov, ktorý bol 26. 9. 2019, sa uskutočnil na Čerešňovom námestí vo Vrábľoch. Podujatie bolo určené pre žiakov, rodičov a všetkých návštevníkov, ktorí mali záujem niečo sa naučiť a zažiť. Na námestí sa rozprávalo po slovensky, anglicky, rusky a nemecky. Žiaci mali možnosť dozvedieť sa zaujímavou a hravou formou o každej krajine, o jej tradíciách a kultúre.

V slovenskom stánku návštevníkov vítali dievčence a chlapci v krojoch, ponúkli im tradičné slovenké jedlá a tí, ktorí mali chuť, mohli si zasúťažiť. V anglickom sa podával čaj s mliekom, kráľovná Alžbeta predstavila krajinu a dvaja vedci predvádzali pokusy. Tradičné nemecké výrobky boli k nahliadnutiu v nemeckej časti, kde bolo možné stretnúť aj známe osobnosti ako napr. pána Alberta Einsteina. V ďalšom stánku návštevníkov ponúkli ruskými palacinkami a čajom zo samovaru. Nezabudli upozorniť ani na výstavku fotiek, na ktorých kraľovali naši študenti, ktorí prežili tri krásne týždne v jazykovom tábore vo Voroneži.

Okrem toho bol pripravený kultúrny program, v ktorom žiaci predviedli svoje hudobné, herecké a tanečné nadanie. Spievali a hrali nemecké, anglické, slovenské, české a ruské pesničky. Predviedli scénický tanec a predstavenie Popoluška v ruskom jazyku.

Cieľom podujatia bolo priblížiť kultúru, tradície a zvyky krajín, ktoré sú gymnazistom blízke, lebo práve v týchto jazykoch sa vzdelávajú. Veď nie nadarmo sa hovorí: „Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človek.”

Veronika Baňasová, žiačka III. A triedy

>> galéria k článku


poradenstvo a prevencia
čo nás čaká


kontakt
Gymnázium vo Vrábľoch
Školská ul. 1232/26
952 80 Vráble

e-mail:
sekretariatgymvrable.sk

Riaditeľka gymnázia:
PaedDr. Beáta Havettová
Tel.: 037 783 21 30

Sekretariát:
Tel.: 037 783 21 29

»» viac informácií